img

Výběr povinného ručení

pojitn vozidel

Povinné ručení nabízí v současnosti celá plejáda pojišťoven. Aktuálně přicházejí s nabídkami výhod a doplňkových služeb, díky kterým se snaží získat klienty. Sledováním těchto nabídek je tak možné ušetřit značné finanční prostředky. V dnešní době je celá situace velmi usnadněna díky možnosti sledovat akce pojišťoven v reálném čase například na internetu. Právě na internetu je vše velmi snadné a přehledné. Velké množství srovnávacích nástrojů a kalkulátorů dokáže během několika málo okamžiků na základě zadaných kritérií vyhodnotit nejlepší a nejlevnější povinné ručení. Snadno, rychle a přehledně. A nejde pouze o speciální nárazové akce, ale i jednotlivá dlouhodobá zvýhodnění jednotlivých pojišťoven. Každá se specializuje na jiný segment trhu. Jedna sází na starší řidiče, jiná na rodiny, další pak preferuje menší města a poslední zvýhodňuje určitý druh vozidla. To vše může hrát při výpočtu ceny roli.

Akce pojišťoven

sjednání onlineJak již bylo zmíněno výše. Akce pojišťoven jsou tahákem každého ročního období. Obzvláště pak na jaře a na podzim, kdy je zvýšený zájem o nákup vozidel, jsou pojišťovny připraveny nabízet slevové akce na různé druhy vozidel či řidičů. Navíc umožňují pojišťovny využívat dané akce i na uzavřená pojištění, které začnou platit až podle vašeho pojistného období. Tím si můžete snadno zajistit aktuální podmínky pro vaše povinné ručení, které třeba až za půl roku budete měnit.

Bonusy za bezeškodný průběh

Famózní věcí na povinném ručení je bonusová složka. Pro odpovědné řidiče, kteří dlouhodobě jezdí bez nehod (respektive nejsou viníky nehod), mají pojišťovny připraveny exkluzivní slevy. Za bezeškodných deset let můžete získat slevu až 60%, tedy více než polovinu z celkové částky povinného ručení. To jsou již nemalé peníze a právě bonus za bezeškodný průběh takovou možnost nabízí. Zkrátka uvědomělý řidič bez nehod je pro pojišťovny velmi lákavým klientem.

Sjednání pojištění přes internet

Dalším faktorem, který při výběru povinného ručení hraje roli je určitě forma uzavření. Pokud k uzavření smlouvy použijete internet, ušetříte nejen čas ale i peníze. Časová úspora je nasnadě. Z domova, v klidu srovnáte jednotlivé nabídky, vyberete tu nejlepší, vyplníte online formulář a odešlete. Obratem vám přijde domů smlouva k podepsání a povinné ručení máte uzavřené. Navíc pojišťovny se snaží na tento způsob komunikace a uzavírání pojištění své klienty naučit, takže je sjednání povinného ručení až o 10% levnější, než srovnatelné povinné ručení sjednané na pobočce. Pojišťovna totiž uzavřením povinného ručení online šetří čas svých poradců a jejich vyplývající provize z uzavřených smluv. Mohou tedy poskytovat slevy na uzavřené smlouvy.

Povinné ručení je totiž důležitým faktorem v rozpočtu každé pojišťovny, jelikož automobil používá valná většina lidí v naší zemi a každý automobil musí být pojištěn. Proto pojišťovny velmi dbají na kvalitní a odpovídající povinné ručení, které splňuje požadavky jejich klientů.

Štítky:

Povinné ručení

Aktuality

15.10.2010 - Zákone pojištění

Zákoné pojištění vozidel také známé jako povinné ručení je povinné pro každý automobil. Pojištění vozidel nabízí aktuálně v tuzemsku 13 pojišťoven. Každá pojišťovna má své specifika(například Direct se dá sjednat pouze po internetu).