img

Asistenční služby

pojitn vozidel

odtahové vozidloAsistenční služby přestavují pomoc při nehodách, ale v poslední době přichází možnost využít asistenční službu i při poruše. Tím se značně rozšiřují možnosti a nabídky pojišťoven. V základní myšlence je asistenční služba dvojího charakteru. První je jako forma připojištění k povinnému ručení či havarijnímu pojištění a pak jako samostatná složka pojištění, která má své vlastní náležitosti a podmínky. V Čechách funguje celá řada asistenčních služeb, které spolupracují s jednotlivými pojišťovnami. Tím mohou pojišťovny nabízet právě produkty asistenčních služeb bez nutnosti, aby je sami zabezpečovaly. Asistence má vždy určité faktory a aspekty, kterými je omezena. Při uzavření pojištění či přímo služby asistence je vždy důležité si přesně ujasnit, na co se daná asistence vztahuje a co obnáší.

Jak popsat nehodu

Při nehodě a případných problémech je vždy vhodné zavolat asistenční službu, pokud máte pojištění asistence sjednané. Když už nic jiného, tak vám společnost poskytne poradenství a návod, jak správně postupovat při vyřizování a zapisování dopravní nehody v případech, že není přivolána k případu policie. Asistenční služby jsou totiž i poradního a informačního charakteru. Při komunikaci s asistenční službou je vhodné mít všechny potřebné údaje připravené dopředu, aby byla komunikace svižná, jasná a bez zbytečných přerušení. Dobré je tedy připravit si jméno pojistníka, číslo pojistné smlouvy, místo a popis místa nehody a průběhu nehody, telefonní kontakt pro případ zpětného hovoru a otázky, které budete na danou asistenční službu mít.

Obsah asistence

pomocAsistenční služby jsou odvislé od sjednaného povinného ručení a jeho detailních podmínek. Asistenční služby se obvykle vztahují na pomoc osobě pojistníka, příjezd na místo nehody, odtah vozidla či úschovu na placeném parkovišti, ubytování na přechodnou dobu v hotelu, náklady spojené s případným návratem domů, finanční půjčku na neočekávané výdaje a samozřejmě informační a právní pomoc v adekvátním rozsahu.

Štítky:

Povinné ručení , Havarijní pojištění , Připojištění , Asistenční služby

Aktuality

15.10.2010 - Zákone pojištění

Zákoné pojištění vozidel také známé jako povinné ručení je povinné pro každý automobil. Pojištění vozidel nabízí aktuálně v tuzemsku 13 pojišťoven. Každá pojišťovna má své specifika(například Direct se dá sjednat pouze po internetu).